WŁASNA PRODUKCJA
komponenty jakości
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
najlepsze komponenty
PEWNA DOSTAWA
transport firmowy
NAJLEPSZE CENY
od producenta
 

Jak wybrać dobry materac

Zdrowy wypoczynek zapewni tylko dobrze dobrany materac. Materac to nie tylko zwykły element wyposażenia sypialni – od niego zależy nasze zdrowie.

Początkowo może się wydawać, że to spory wydatek. Koszt ponosimy raz na wiele lat – to dlatego nie można się kierować wyłącznie ceną. Każdy człowiek śpi ok. 8 godzin na dobę.  Ponad 30%  spędzamy w łóżku. Sen ma dla człowieka szczególne znaczenie. To właśnie wtedy nasz organizm regeneruje się i przygotowuje do kolejnego dnia. Aby wypoczynek był całkowicie udany, ważne jest miejsce, w którym śpimy.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że obecnie są modele piankowe, lateksowe, kieszeniowe, bonelowe, kokosowe, antyalergiczne i wiele więcej. Każdy materac zbudowany jest z dwóch zasadniczych elementów: wkładu oraz wierzchnie materiały, którymi jest on obłożony  i  pokrowca.

  • Zwracamy uwagę na wypełnienie materaca, gdyż to właśnie wkład wpływa na komfort snu, wypoczynek, zdrowie. Wypełnienie musi zagwarantować nam odpowiednie ułożenie ciała, jakość podparcia kręgosłupa i dostosowywania się do jego naturalnych krzywizn. Każdy typ materaca będzie mieć nieco inne właściwości.
  • Pokrowiec sprawia, że nasz materac cały czas wygląda jak nowy, a przy tym jest odpowiednio zabezpieczony przed powstawaniem nieestetycznych plam. Dobrze dobrany pokrowiec z pewnością zwiększy komfort spania i pozwoli zachować materac w dobrym stanie na dłużej.

 Ze względu na typ wkładu, materace możemy podzielić na:

 

  • sprężynowe (sprężyny kieszeniowe, bonelowe)
  • piankowe (lateksowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne, poliuretanowe)

Materace Sprężynowe

  • Materace bonelowe – to system pojedynczych sprężyn spiętych w całość spiralnym drutem. W związku z tym siła ciężaru śpiącej osoby działająca na materac zostaje rozłożona na całą jego powierzchnię. Zatem materac może służyć różnym osobom, o różnej masie ciała i o różnych preferencjach ułożenia ciała podczas snu. Ma to jednak również taki skutek, że jeśli na materacu śpią dwie osoby, każda zmiana pozycji jednej będzie mocno odczuwana przez drugą.
  • Materace kieszeniowe będą najlepszym wyborem . Sprężyny o różnym stopniu twardości zostały rozmieszczone w siedmiu strefach, żeby zapewnić odpowiednie podparcie poszczególnym częściom ciała. Są zapakowane w pojedyncze kieszonki, dlatego każda z nich pracuje samodzielnie pod wpływem nacisku. Budowa kieszeniowa sprawia, że materac jest bardziej komfortowy, ponieważ jego elastyczność punktową jest wyższa. Materac jest cichy, idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, a ułożenie się na łóżku drugiej osoby właściwie nie jest wyczuwalne.

Materace Piankowe

Modele piankowe to do drugi typ materacy, coraz częściej oferowany przez producentów. Do szerokiej rodziny materaców piankowych zaliczamy różnego rodzaju pianki poliuretanowe. Zaawansowane technologie ich wytwarzania sprawiły, że nie są podatne na odkształcenia i gwarantują higienę użytkowania. Aby uzyskać wyższy komfort snu, warto wybrać materace z pianki wysokoelastycznej , termoelastycznej (VISCO) lub pianki lateksowej.

Materace z pianki termoplastycznej, nazywanej także pianką leniwą, termoelastyczną lub z języka angielskiego memory foam, czyli pianką z pamięcią. Dzięki powolnemu powrotowi do pierwotnego stanu i genialnych właściwości redukcji nacisku nie wytwarza przeciwciśnienia, dzięki czemu nie dopuszcza do powstawania odleżyn i stabilizuje ciało w optymalnej pozycji snu. To komponent, który reaguje nie tylko na nacisk ,ale również na temperaturę ciała – pod jej wpływem mięknie i dopasowuje się do sylwetki. W przeciwieństwie do poprzednich komponentów pianka VISCO  to tylko dodatek do materaca – potrzebuje stabilniej podstawy . Materace z jej dodatkiem są bardzo komfortowe, dopasowują się idealnie do ciała, dając wrażenie delikatnego otulania.

Materace z pianki  wysokoelastycznej HR . To rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. W odróżnieniu od zwykłej pianki tapicerskiej posiada bardziej nieregularną strukturę. Zbudowana jest z milionów pęcherzyków, zapewnia perfekcyjne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu ciała i gwarantuje przyjemny komfort snu, przy zachowaniu stosunkowo niskiej wagi materiału. Oznacza to, że materace z pianki wysokoelastycznej są dość lekkie, co umożliwia ich łatwe i swobodne obracanie. A to, jak wiemy, znacznie wpływa na trwałość materaca.

Materace z pianki lateksowej .  Jednym z najlepszych komponentów jest lateks. To pianka powstająca w wyniku wulkanizacji mleczka kauczukowego, czyli żywicy z drzew kauczukowych. Materiał ceniony przede wszystkim za swoje właściwości ortopedyczne – idealnie podpiera sylwetkę i błyskawicznie reaguje na każdą zmianę pozycji snu. Jest też szczególnie polecany alergikom – tworzy środowisko niesprzyjające rozwojowi roztoczy, nie chłonie wilgoci, jest antybakteryjny i antygrzybiczny. Najczęściej w materacach występuje lateks mieszany. Zwykle w proporcjach: 20% naturalnego lateksu i 80% lateksu syntetycznego.

Kup materac

Nasza firma jest producentem wysokiej jakości materacy. Z nami możesz wybrać wypełnienie i złożyć odpowiedni dla siebie materac, biorąc pod uwagę warunki panujące w Twoim wnętrzu, a także cechy osobiste Twojego ciała. Poniżej znajdują się najpopularniejsze modele materacy, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Możesz kupić model odpowiadający Twoim warunkom. Materac dostarczymy pod Twoje drzwi w ciągu kilku dni.

Wysokość 6cm. Twardość H2. Pianka Memo­ry Foam – 3 cm. Pianka HR– 3 cm.Pokrowiec na suwak 30C
Wysokość 17 cm. Twardość H2/H3. Pianka Visco – 3 cm. Pianka HR -14 cm. Pokrowiec na suwak 30C
Wysokość 18 cm. Twardość H3/H4. Pianka poli­ure­ta­nowa-3 cm. Mata ko­ko­sowa – 1 cm. Pianka HR  – 14 cm. Pokrowiec
Wysokość  – 30 cm. Twardość – H4. Pianka termoelastyczna Visco – 5 сm. Pianka HR – 3cm obustronnie.
Wysokość  – 27 cm. Twardość – H4. Pianka Visco – 3 cm. Pianka wysokoelastyczna HR – 3cm.
Wysokość – 21 cm. Twardość H3. Memory Foam  3 cm. Pianka wysokoelastyczna 3 cm. Filc- 0,5 cm obustronnie.
Wysokość – 22 cm. Twardość  – H3/H4. Mata kokosowa– 1 cm obustronnie. Filc-0,5 cm obustronnie. Obustronna pianka
Wysokość – 21 cm. Twardość  – H3 /H4. Jednostronna mata kokosowa – 1cm. Filc – 0,5 cm
Wysokość  – 20 cm. Twardość H3. Obustronny filc -maty. Obustronna pianka HR 3 cm. Wkład ze sprężyn
Wysokość – 22 cm. Twardość H2. Pianka wyso­ko­elastyczna – 14 cm. Pianka Memory Foam – 5 cm. Pianka
Wysokość –10cm+ pokrowiec. Twardość H2. Pianka poli­ure­ta­nowa 10 cm. Pokrowiec na su­wak t 30C.
Wysokość  – 26 cm. Twardość – H4. Pianka Visco – 3 cm. Pianka HR – 3cm obustronnie.

Gwarantujemy najwyższą jakość produktów w bardzo dobrej i przystępnej cenie . Elastycznie i kompleksowo podchodzimy do każdego klienta .

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >